HAKKIMIZDA

Hakkımızda

_
2012 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Özel Manisa Lale Bahçesi Anaokulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 36-72 aylık çocuklarımıza hizmet veren sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen bir kurumdur. Kurum misyonumuz öğrencilerimizi sosyal, duygusal, bilişsel ve psikomotor yönden geliştirirken aynı zamanda değerlerimizi bilen yüksek ahlaklı bireyler olarak topluma kazandırmaktır. Öğretmen ve öğrenci merkezli eğitim modeli uygulayarak yaparak-yaşayarak öğretim ilkesiyle onların yeteneklerini keşfetmektir. 0-6 yaşın öneminin bilincinde olarak onları donanımlı bir şekilde ilköğretime hazırlamaktır.
Okulumuzda alanında uzman Çocuk Gelişimi ve Eğitimi erken çocukluk döneminden mezun öğretmenler çalışmaktadır. Sınıf öğretmenlerinin yanında Değerler Eğitimi öğretmenlerimizde yer almaktadır. Lise stajyerlerimiz de ihtiyaç halinde sınıflarımıza eşlik etmektedir.

NedenLale Bahçesi ManisaAnaokulu ?

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, bilgili, ilim ve bilime yatkın, ahlaklı, edep ve terbiye çizgisini bilen, sosyal sorumlarının bilen ve aile hayatına önem veren, vatanını, milletini, bayrağını, devletini maddi ve manevi değerlerini, dinini, hak ve batılı, paylaşmayı, arkadaşlığı, dostluğu, kardeşliği en iyi şekilde öğrenmesi için çalışıyoruz.

Kalite
Başarı
Eğitim
Gelişim

OKULUMUZDAKİ ETKİNLİKLER

EĞİTİCİ
ZEKÂ OYUNLARI

_

Ülkemizde eğitim alanında yaşanan problemlerin temeline indiğimizde eğitim sürecinde kullanılan materyallerin eksikliği yapılan birçok çalışmada ortaya konulmuştur. Özellikle zihinsel faaliyetleri geliştirme ile ilgili materyal yönünden dünyadaki uygulamaların gerisinde olmakla birlikte maalesef bu alanda bir çalışma başlatılmamıştır. Çocukların en iyi öğrenme şekli oyundur. Oyun da ise kullanılacak öğeler ya da içerik öğrenmenin kalitesinde en önemli unsurdur. Bu açıdan geliştirilecek materyal çocukların bireysel olarak oynayacağı gibi hem arkadaş grupları arasında hem de aile içinde sosyal etkileşimi artırması açısından önemlidir.

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

_

Robotik biliminde meydana gelen gelişmeler, bu alana yönelik yapılan yatırımları ve teşvikleri de artırmıştır. Geleceğin teknolojisi olarak görülmesinden kaynaklı olarak hem devletler hem de büyük kurumsal firmalar tarafından bu alana birçok destek verilmektedir. Ülkemizde de bu alanda birçok okulda kodlama ve robotik eğitimi verilmeye başlanmıştır. Yurt dışında popüler olan ve adını İngilizce kökenli kelimelerin baş harflerinden alan STEM adındaki eğitim programları da ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Peki, nedir bu STEM? STEM, belirttiğimiz gibi İngilizce kökenli kelimeler olan Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerini baş harfleridir ve bu alanlarda eğitim programlarına sahiptir. Bu eğitim programları sayesinde çocuklar, analitik düşünme yeteneklerini geliştirirken bu alanlara da daha çok ilgi duymaya başlamaktadırlar.

Etkinlikler

Değerler eğitimi, İngilizce Etkinliği, Beden Etkinliği, İlkokula Hazırlık Etkinliği, Öz Bakım Eğitimi, Matematik Etkinliği, Türkçe Dil Etkinliği, Dgç Çalışmaları

Oyunlar

Tüzder Zeka Oyunları, Kukla Oyunları, Tiyatro Oyunları

Sorumluluk

Çocuklarımızın sosyal ve bireysel sorumluluklarının bilincinde olması bu doğrultuda yetişmeleri için eğitimler vermekteyiz.

Geziler

Piknik Gezileri, Eğlence Merkezi Gezileri, Huzur Evi Ziyareti, Sinema, Müze Gezileri, Drama Etkinlikleri, Hayvanat Bahçesi Gezileri

Faaliyetler

Okuma Yazmaya Hazırlık, Aile Katılım Programları, Tek Tek Etkinlikler, Sanat

Özgüven

Kendi özgür fikirlerini söyleyebilen, savunabilen ve kendi çabaları ile bir noktaya gelebilen nesiller yetiştirmek için buradayız.

AdresManisa Lale Bahçesi Anaokulu 75.yıl Mahallesi 5310 Sk. No:9 Yunusemre/Manisa

E-Mailmanisa@lalebahcesianaokullari.com