HAKKIMIZDA

Hakkımızda

_
2014 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Özel Buca Ege İncileri Anaokulu, en iyi eğitim, en iyi öğretim, en iyi gelişim prensibini ilke edinmiştir. Alanında uzman eğitmen kadrosuyla çocuklarımızın her şeyi en hızlı ve en çok algılayarak kişilik kazanmaya başladığı 3 ila 6 yaş arasıdır. Çocukların bu zamanı maksimun performans ve kalite ile geçirmesi için 24 saat hiç durmadan üretmekte ve onların geleceğine katkı sunmaktadır. Adam olacak çocuk yedisinde ne ise yetmişinde aynıdır sözünün artık tescillendiği günümüzde çocuklarınızın geleceğe en güzel şekilde yetişmesi, sosyal, kültürel, milli ve manevi değerlerini en temiz şekilde öğrenebileceği bir sistem üzerine eğitim vermektedir. Her anne ve baba çocuğuna güzel bir gelecek sunmak ve güzel bir yaşama kavuşması için var gücüyle çalışmaktadır.

NedenEge İncileri Buca Anaokulu ?

Geleceğimizi emanet edeceğimiz cocuklarımızın, bilgili, ilim ve bilime yatkın, ahlaklı, edep ve terbiye çizgisini bilen, sosyal sorumlarının bilen ve aile hayatına önem veren, vatanını, milletini, bayrağını, devletini maddi ve manevi değerlerini, dinini, hak ve batılı, paylaşmayı, arkadaşlığı, dostluğu, kardeşliği en iyi şekilde öğrenmesi için çalışıyoruz.

Kalite
Başarı
Eğitim
Gelişim

OKULUMUZDAKİ ETKİNLİKLER

EĞİTİCİ
ZEKÂ OYUNLARI

_

Ülkemizde eğitim alanında yaşanan problemlerin temeline indiğimizde eğitim sürecinde kullanılan materyallerin eksikliği yapılan birçok çalışmada ortaya konulmuştur. Özellikle zihinsel faaliyetleri geliştirme ile ilgili materyal yönünden dünyadaki uygulamaların gerisinde olmakla birlikte maalesef bu alanda bir çalışma başlatılmamıştır. Çocukların en iyi öğrenme şekli oyundur. Oyun da ise kullanılacak öğeler ya da içerik öğrenmenin kalitesinde en önemli unsurdur. Bu açıdan geliştirilecek materyal çocukların bireysel olarak oynayacağı gibi hem arkadaş grupları arasında hem de aile içinde sosyal etkileşimi artırması açısından önemlidir.

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

_

Robotik biliminde meydana gelen gelişmeler, bu alana yönelik yapılan yatırımları ve teşvikleri de artırmıştır. Geleceğin teknolojisi olarak görülmesinden kaynaklı olarak hem devletler hem de büyük kurumsal firmalar tarafından bu alana birçok destek verilmektedir. Ülkemizde de bu alanda birçok okulda kodlama ve robotik eğitimi verilmeye başlanmıştır. Yurt dışında popüler olan ve adını İngilizce kökenli kelimelerin baş harflerinden alan STEM adındaki eğitim programları da ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Peki, nedir bu STEM? STEM, belirttiğimiz gibi İngilizce kökenli kelimeler olan Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerini baş harfleridir ve bu alanlarda eğitim programlarına sahiptir. Bu eğitim programları sayesinde çocuklar, analitik düşünme yeteneklerini geliştirirken bu alanlara da daha çok ilgi duymaya başlamaktadırlar.

Etkinlikler

Değerler eğitimi, İngilizce Etkinliği, Beden Etkinliği, İlkokula Hazırlık Etkinliği, Öz Bakım Eğitimi, Matematik Etkinliği, Türkçe Dil Etkinliği, Dgç Çalışmaları

Oyunlar

Tüzder Zeka Oyunları, Kukla Oyunları, Tiyatro Oyunları

Sorumluluk

Çocuklarımızın sosyal ve bireysel sorumluluklarının bilincinde olması bu doğrultuda yetişmeleri için eğitimler vermekteyiz.

Geziler

Piknik Gezileri, Eğlence Merkezi Gezileri, Huzur Evi Ziyareti, Sinema, Müze Gezileri, Drama Etkinlikleri, Hayvanat Bahçesi Gezileri

Faaliyetler

Okuma Yazmaya Hazırlık, Aile Katılım Programları, Tek Tek Etkinlikler, Sanat

Özgüven

Kendi özgür fikirlerini söyleyebilen, savunabilen ve kendi çabaları ile bir noktaya gelebilen nesiller yetiştirmek için buradayız.

AdresBuca Ege İncileri Anaokulu 569 sok. No:2 İnkılap mah. (Nato yanı) Şirinyer-Buca/İZMİR

E-Mailegeincileri@lalebahcesianaokullari.com